P H M
 

 

 

 

 

 

 

 

Psikolojik Hijyen Merkezi
 

 

 


Feldbergstrasse 51, 4057 Basel - İsviçre

Tel.: +41 61 683 39 39 / Faks: + 41 61 683 39 38 / Gsm: +41 79 683 39 39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ana Sayfa

 

Otojenik Eğitim ile hayatım olumlu yönde etkilendi

 

 

Güzel giden bir evliliğin 19'uncu yılında bitişi ve 2 genç kız sahibi bir anne, bir iş kadını olarak hayatın omzuma yüklediği yitirilen duyguların eksikliklerini anlamadan yaşadığım sorumluluklarla 4 yılın nasıl geçtiğini anımsamıyorum. Hatırladığım zorluklar karşısında yıpranan bir bedende; yorgunluğumun dayanılmaz olduğu anlara ek; Uykusuz, kabuslu bir gecenin sonunda sinirli, sürekli vücudunda ağrı ve halsizlik hisseden ve baş ağrılarıyla uyanan ben, isteksiz işe gidiyor yaptığım işten zevk almıyordum, akşam olduğunda ise bezgin ve yorgun dönüşlerimin ardından kendini bu dünya ya köle olmaya gelmiş bir annenin sitem seslerinin evde yankılanışı... Bu süreç içerisinde tamamen tesadüf sonucu tanıştığım ve sohbet etme fırsatı bulduğum Volkan bey bana "AT" (Autogenes Training = Otojenik Eğitim) den bahsetmeye başladı, ilgimi çekmiş her gün AT'nin adımlarını bana anlatmasını istemiştim. Dersine çalışan bir öğrenci edası ve merakı ile bu gün AT'nin hangi bölümünü öğreneceğim demeye başladım.

 

AT'yi uygulamaya başladığım her günün bende yarattığı değişiklikleri ve içimde büyüyen farklı heyecanları önce birlikte yaşadığım kızlarım fark etti. Artık gülümseyerek uyanıyorum, bugünün çok güzel geçeceğini düşünerek başlıyorum güne. Kızlarımla sabah şakalarındaki gülümseyen sesler yükseliyor evimde. Aynaya yansıyan aksimin gerçekçiliği gibi stresi, korkuları, kabusları hatta ağrıları bile AT yaparak bertaraf etmeyi başarmak ve etrafıma yaydığım pozitif enerji ile en sinirli kişiyi bile sakinleştirecek bir gücün varlığını içimde hissetmek bambaşka bir duygu.

 

Gece uyku düzensizliklerimi ve kabuslarımı gerilerde bıraktım hatta günlük yorgunlularımın ardından hissettiğim bel ağrımı, adet ağrımı, kontrol etmeyi başardığım gibi bedenimi, kendimde bulduğum eksi veya artılarımın bana ait olduğunu dahası kendimi sevmeye, sevdikçe de kendi öz güvenimin çığ gibi büyümesini sağladım ve sağlıyorum.

 

AT' yi her an yapabiliyorum, dolmuşta, işimde, televizyon seyrederken kendime ayırabildiğim 10' dk kadar kısa bir zaman içerisinde pozitif, mutlu, başarılı ve çevresi tarafından sürekli beğeni ile izlenen biri oldum. Kendime doğru telkinle, enerjimi daha da artırarak iç dünyamdaki huzuru enginleştiriyorum bu da günüme ve yüzüme hoş bir gülümseme olarak yansıyor...

 

Şimdi kızım benden öğrendiği AT'yi kendi kendine yapıyor. Ergenlik stresinden sıyrılmayı, kendine olan özgüvenini AT yaparak kazanmaya başladı. Şimdi çevresiyle ve arkadaş ilişkileriyle çok daha sağlıklı iletişim kuruyor. En önemlisi, AT yaparak 8 ay sonra yaşayacağı zorlu (ÖSS) sınav stresinden kendini uzak tutmak adına doğru telkinler konusunda benden yardım istiyor.

 

Kısaca 41 yaşında tanıştığım "AT" ile ve kaybettiğim o öz güvene yeniden kavuştum. Yaptığım işte aldığım sorumluluklarım da ki başarılarımı, yüzüme yansıttığı dinç görünümümü, ailemle yaşadığımız mutlu ve huzurlu ilişkimi, AT'ye borçluyum.

 

Otojenik Eğitim ile tanışan tüm kişilerinde AT'yi uyguladıkları anda yaşayacakları değişiklikleri şimdiden görür gibi oluyorum. Hayata dair yaşamı anlamlı kılan, güzellikleri bize sunduğunuz içinde size teşekkür ediyorum.

 

N. Ö.   (09.11.2007 / Edirne)

 

SONRAKİ

 

 

Otojenik Eğitim

 

Bach Çiçek Terapisi

 

Yorumlar

 

İletişim

 

Hakkımda