P H M
 

 

 

 

 

 

 

 

Psikolojik Hijyen Merkezi
 

 

 


Feldbergstrasse 51, 4057 Basel - İsviçre

Tel.: +41 61 683 39 39 / Faks: + 41 61 683 39 38 / Gsm: +41 79 683 39 39

 

 

 

 

 

 

 

Ana Sayfa

 

Güne yeniden merhaba

 

 

"Gün be gün herşey daha güzel olacak" sözünü duyduğumda yok artık bu kadarda değil, abartının da bu kadarı olmaz diye düşünmüştüm.

 

Telefonun ucundaki ses ise bana otojenik eğitimle ilgili ilk bilgileri verdiğinde, bu kadar etkiliyse neden şimdiden başlamıyoruz diye söylediğimde rahat bir yerde oturmamı ve vücudumu serbest bırakmamı önerdi.

 

Kollar ve bacaklar çok ağır diye birkaç kez tekrarladığında vücudumdaki ağırlık kollarıma ve bacaklarıma toplandı. Gerilme isteğim ile birlikte, ayaklarım tek tek atmaya başlıyor ve esnemekten kendimi alamiyordum. Ya da karın üstü sıcaklık saçıyor dediginde karnımdan gurultular geliyordu. İlk seferinde bütün vücudumdaki bu davranışların tesadüf olduğunu düşündüm. Ama her Otojenik Eğitim aldığımda vücudum aynı tepkileri veriyordu.

 

Merdivenlerden yavaş yavaş inerken gözlerimi kapatmamı söylediğinde, kimi zaman beyaz güllerin olduğu bahçeye iniyordum. Mutlu olduğum yerde oluyordum, ya da görmeyi istediğim dostlarımla kendi gizli bahçemde. Otojenik eğitmenim bunu öğrendigimde ne zaman istersem, yolda yürürken, oturduğum yerde, trafik sıkışıklığında yada sabah yataktan kalkarken yaptığımda rahatlamış olmanın huzuruyla gün be gün herşeyin daha güzel olduğunu bilerek güne ve yaşadığım ana yeniden merhaba diyorum.

 

Y. Ş.   (6.11.2007 / İstanbul)

 

ÖNCEKİ                                                                                                                 SONRAKİ

 

 

Otojenik Eğitim

 

Bach Çiçek Terapisi

 

Yorumlar

 

İletişim

 

Hakkımda