P H M
 

 

 

 

 

 

 

 

Psikolojik Hijyen Merkezi
 

 

 


Feldbergstrasse 51, 4057 Basel - İsviçre

Tel.: +41 61 683 39 39 / Faks: + 41 61 683 39 38 / Gsm: +41 79 683 39 39

 

 

 

 

 

 

 

Ana Sayfa

 

Aynaya gülümseyerek bakıyorum

 

 

Aynaya gülümsüyerek bakabildiğimde, bunca zaman benim ben olduğumun farkında olmadan baktığımı, Volkan Bey ve otojenik Eğitimin ikinci bölümünde anladım.

 

Bütün yaşama, yaşamın içindeki zorluklara tepkisiz, duyarsız bir kadın olarak, 8 yılımı uyuyarak geçirmişim. Yıllarca, geceler boyu uyku ilaçları kullanıp, yeni bir güne gözümü açmak bile istemiyordum. Takii Volkan Bey ben sizi uyuturum ve mutlu bir kadın olursunuz diyene kadar.

 

Önce şaşırmış sonra merakla dediklerini uygulamaya başladım. İlk bölümde relaxs olduğuma şaşırıp 2. bölüm heyecan vermeye başladı. Kendimdeki değişikliklerle birlikte tabiiki ilaçları bırakmıştım. Uykularım, yaşam enerjim, coşkularım, heyecanlarım, yitirdiğim unuttuğum bütün duygularım sanki bir puzzle gibi yerine oturduğunu hissediyordum. Hatta en önemlisi bastırdığım duyguları bile rahatlıkla konuşabiliyor ve istiyordum. Asıl önemlisi benim ben olduğumu bilmekti, bu değişimi sevdiklerimin hissetmesi ve bana hissettirmesiydi. Şimdi kimse beni üzemiyor, sinirlendiremiyor. Ağrılarımdan, güncel yorgunluklarımdan yaşama dair bütün negatifliklerimden 10 dakikada kurtuluyorum dersem abartmış olmam. Otojenik eğitim sayesinde. Herkesin benim yaşadıklarımı yaşamasını isterim.

 

İyiki tanıdım sizi Volkan Bey. İyiki öğrettiniz Otojenik Eğitimi. Her aynaya baktığımda sizi ve Otojenik eğitimi düşünüp, hatta güç bende der gibi birazda şımararak; "ben çok güzel ve özel bir kadınım" bile diyebiliyorum... Sevgimle kalın...

 

S. D.   (28.08.2008 / İstanbul)

 

ÖNCEKİ

 

 

Otojenik Eğitim

 

Bach Çiçek Terapisi

 

Yorumlar

 

İletişim

 

Hakkımda